Haber

Gürün’deki Gökpınar Gölü’nde Eksi 7 Derecede Yükseklik Dalışı Yapıldı

SİVAS’ın Gürün ilçesinde Yıldız Doğa Sporları Spor Kulübü üyeleri, turkuaz rengi ve berrak suyuyla ‘doğal akvaryum’ olarak nitelendirilen Gökpınar Gölü’ne 1470 metre yükseklikte ve derinlikte irtifa dalışı gerçekleştirdi. Eksi 7 derece hava sıcaklığında 10 metre. Kulüp eğitmenlerinden Ömer Faruk Güler, “Soğuk suyuna rağmen yaz kış her koşulda göle dalış yapmak mümkün. Sıcaklık eksi 7 olmasına rağmen dalış yapıyoruz. Doğal bir su altı akvaryumunu andırıyor.” “

İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan, turkuaz rengi ve berrak suyuyla turistlerin uğrak noktası olan Gökpınar Gölü, dalış turizminin de çekim noktası haline geldi. Yaz aylarında çevresindeki mesire alanına gelerek piknik yapan ziyaretçiler, önce Yıldız Doğa Sporları Spor Kulübü eğitmenleri tarafından bilgilendiriliyor, ardından 10 metre derinliğindeki göle dalış yapılıyor. Dört mevsim su sıcaklığının 11 derece olduğu gölde kışın da irtifa dalışı yapılabiliyor.

‘Doğal akvaryum’ olarak nitelendirilen gölde Yıldız Doğa Sporları Spor Kulübü, eksi 7 derece sıcaklığa rağmen irtifa dalışı gerçekleştirdi. Eğitmenlerin talimatıyla Gökpınar Gölü’ne dalış yapanlar, kışın su altı güzelliklerine tanık oldu.

‘İNANILMAZ BİR DALIŞ OLDU’

Kulüpte eğitmen olarak görev yapan Ömer Faruk Güler, “Soğuk suyuna rağmen yaz kış her koşulda gölde dalış yapılabiliyor. Sıcaklık eksi 7 olmasına rağmen dalış yapıyoruz. doğal su altı akvaryumu. Buraya gelen misafirlerimize de suyun altını görmelerini tavsiye ediyoruz.” dedi.

İstanbul’dan Gürün’e dalış için gelen Ozan Çubuk, “İnanılmaz bir dalıştı. Çok eşsiz bir su altı yapısı var.”

Çubuk’un babası Özgür Çubuk da gölü çok beğendiğini belirterek, “Sanki kuru bir alanda çim ve çevre düzenlemesi yapıp sonra içini su ile doldurmuşlar. Akvaryum gibi, çok beğendim. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu