Haber

Prof. Üstün Ergüder’i kampüse almayan Boğaziçi’nden ‘araç etiketi’ savunması

Kayyımla yönetilen Boğaziçi Üniversitesi’ne ilk kez seçimle rektör olan, okulun 1992-2000 yılları arasında rektörlüğünü yapan Prof. Dr. Üstün Ergüder, dün kampüse alınmadığını duyurdu. Ergüder “Boğaziçi Üniversitesi’nin bu hale gelmesinden dolayı içim yanıyor. Çok emeğimiz var. Size bunları anlatırken bile içim yanıyor” ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi yönetiminden konuya ilişkin yapılan açıklamada “Üniversitemize uzun yıllar emek vermiş Sayın Ergüder’e yönelik çıkan haberlerde yer aldığı haliyle herhangi bir yasağın söz konusu olamayacağını, Ergüder’in aracının ‘araç etiketi’ eski olduğu için nizamiyeden girişine izin vermeyen güvenlik görevlisinin de uyarıldığını belirtiriz” denildi.

Açıklama, şöyle:

“Üniversitemizin eski rektörlerinden Prof. Dr. Üstün Ergüder’in Boğaziçi Üniversitesi kampüsüne alınmadığı yönünde çıkan bazı haberler üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. Kıymetli eski rektörümüz Sayın Ergüder’in aracı, kampüs nizamiyesinde, okula araçla giriş için zorunlu olan ‘etiket’ eski olduğu gerekçesiyle güvenlik görevlisi tarafından durdurulmuştur. Ancak Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, olaydan haberdar olmasının hemen ardından Sayın Ergüder’e ulaşarak sorunu çözmüştür. Üniversitemize uzun yıllar emek vermiş Sayın Ergüder’e yönelik çıkan haberlerde yer aldığı haliyle herhangi bir yasağın söz konusu olamayacağını, Ergüder’in aracının ‘araç etiketi’ eski olduğu için nizamiyeden girişine izin vermeyen güvenlik görevlisinin de uyarıldığını belirtiriz.”

(HABER MERKEZİ)

cideajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu