Haber

İsrail saldırılarını protesto eden anneler Konya’da yürüdü

Konya’da bir grup anne İsrail’in saldırılarını protesto ederek Gazze’de öldürülen çocuklar için yürüyüş düzenledi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun bombardımanı devam ederken tepkiler de artıyor. Sosyal medya platformları üzerinden bir araya gelen Konyalı kadınlar, İsrail’in saldırılarını protesto etmek için çocuklarını da yanlarına alarak Kılıçaslan Kent Meydanı’nda toplandı. Türk ve Filistin bayrakları taşıyan anneler sloganlar atarak Kayalı Park’a yürüdü. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı Filistin’e destek yürüyüşünde ateşkes çağrısı yapan göstericiler, İsrail ve destekçilerine tepki göstererek, “Gazze Ana’yı Kucakla” ve “Büyüme Hakkım Var” yazılı pankartlar taşıdı.

Anneler adına konuşan Meral Tan, “Filistin’de yaklaşık 3 haftadır devam eden bu zulme anneler olarak bugün ortak bir çağrı yapmak istedik. Oradaki annelerin yürekleri yanıyor, yanıyorlar. kan ağlıyor. Biz de burada büyük bir çaresizlik içindeyiz. En azından buradan onların sesi olabiliriz.” “Buradan onlar için dua etmek istedik” dedi.

Anneleriyle birlikte yürüyüşe katılan çocuklar, programa Filistin’deki çocuklara destek amacıyla katıldıklarını belirtti.

Yürüyüşün ardından toplu dua okundu. – KONYA

muthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu