Haber

Burhaniye Belediyesi Personel Personelinin Yeni İş Sözleşmesi İmzalandı

Balıkesir Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, DİSK Genel-İş Sendikası ile yaptığı görüşmeler sonunda kadrolu belediye personeli için yeni toplu iş sözleşmesini imzaladı. Yeni sözleşme çerçevesinde Burhaniye Belediyesi’nde çalışan 60 kadrolu personelin en düşük maaşı 22 bin TL’ye çıkarıldı.

Burhaniye Belediyesi, Disk/ Genel-İş Sendikası ile birlikte ekip işçilerinin toplu iş sözleşmesinin 2023-2024 ortasında yürürlükte kalacak ilk 6 aylık süresini belirledi. Bu dönemde Burhaniye Belediyesi’nde çalışan bekar ve takım işçilerinin en düşük maaşına sosyal yardımlarla birlikte yüzde 70 zam yapıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptığı açıklamada, Burhaniye Belediyesi çalışanlarının maddi ve manevi her zaman yanında olduklarını belirterek, emeğin ve alın terinin en büyük bedel olduğuna değindi. Lider Deveciler, tüm çalışanları ile büyük bir aile olduklarını dile getirerek, ilk 6 aylık maaş güncellemesinin tüm çalışanlara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Deveciler, “Kısa bir süre önce Burhaniye Belediyesi İşçileri A.Ş. ile toplu iş sözleşmesini yeniledik ve bugün ülkede uygulanan yanlış politikalar nedeniyle burada yaşadığımız ekonomik daralmanın ardından, meslektaşlarımızı enflasyonla ezmeyecek bir adım daha attık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Burhaniyemizin alt yapısından üst yapısına kadar tüm mahallelerimize kültür sanattan tarihe kadar ilçemizin her alanında hizmetlerimizi örmek için yola çıktık. Yaptığımız her hizmette gece gündüz çalışan, canla başla çalışan, emek veren meslektaşlarımıza bir nebze olsun rahatlık sağlamak adına bağlı oldukları DİSK Genel-İş sendikası ile iş birliği yaptık. Toplu İş Sözleşmesi’nde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür eder, Sözleşme’nin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” – BALIKESİR

kirkagachaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu